تبلیغات
سایت تخصصی امام حسین ع

سایت تخصصی امام حسین ع
این حسین كیست كه عالم همه دیوانه اوست؟

شگفت انگیز تر اینكه آثار دگرگونی اجسام از شهادت آقا امام حسین (ع) پس از گذشت چهارده قرن در گوشه و كنار به چشم می خورد یكی از آنها جاری شدن خون  از درخت چنار زر آباد است. زر آباد یكی از قصبات قزوین و در نزدیكی قلعه ی الموت است كه هر سال روزعاشورا  هزاران نفر برای مشاهده ی چنارخون بار به آنجا میروند و روان شدن خون را از درخت به چشم خود می بینند.

آیه الله فقید سید موسی زر آبادی در كتاب كرامات به تفصیل ازجاری شدن خون از درخت چنار در روز عاشورا گفتگو كرده از پدرش سیدی علی و از جدش سید مهدی نقل كرده است كه در هیچ سالی این موضوع تعطیل نشده است، این كتاب چاپ شده و خطی آن در كتابخانه پسرش سید جلیل زر آبادی در قزوین موجود است. آیه الله مظفری فشرده آن را در كتاب ایضاح الحجه آورده است مرحوم آیه الله العظمی مرعشی نجفی درحاشیه عروه به هنگام برشمردن خون های پاك  می نویسد:

همچنین است خونی كه از درختی موجود در قریه ی زرآباد از توابع قزوین خارج می شود. نویسنده ی سطور مقدمه خصائص الحسینیه سال گذشته با جمعی از دوستان به زرآباد رفته و روان شدن خون را از این درخت با چشم خود دیده است و از خوانندگان كتاب دعوت می كند كه روز عاشورا را به زرآباد رفته و این درخت را با چشم خود ببینند. این درخت كنار قبر مطهر امامزاده ای مشهور به نام علی اصغر بن موسی بن جعفر (ع) قرار دارد و ظاهرا بیش از ششصد یا هفتصد سال از عمرش گذشته است. می گویند كه درست لحظه ی اذان صبح خون جاری می شود و بیش از چهار ساعت ادامه دارد..


[ 1389/03/1 ] [ 19:41 ] [ خدیجه الهی نیا ] [ نظرات ]
.: Desinged By M-graphic & MTSOFTG :.
درباره ی ما

نویسندگان
لینک های مفید
پیچ رنک و الکسای وبلاگ
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آمار وبگذر وبلاگ:
آخرین بروز رسانی :
امکانات وبلاگ