تبلیغات
سایت تخصصی امام حسین ع

سایت تخصصی امام حسین ع
این حسین كیست كه عالم همه دیوانه اوست؟

دارالسلام مرحوم نوری جلد یك صفحه دویست و چهارده از امالی مفید نیشابوری نقل شده: خانم و مخدره ای كه نوحه گر و مداحه بنام زره بود كه در تمام مجالس زنانه شركت می كرده  و اقامه عزاداری حضرت سیدالشهدا اباعبدلله الحسین را برپا می نموده  و خانم خوب و اهل تقوی بوده است و مخدرات دیگر را تشویق به عزاداری و گریه می نموده خلاصه برای عزاداری اهل بیت هر كاری كه از دستش برمی آمده انجام می داده.

یك شب كه بعد از جلسات به منزلش برمی گردد با حال خسته به بستر می رود وبخواب می رود. یك وقت در عالم خواب می بیند كه مشرف شد محضر مقدس بی بی عالم فاطمه زهرا سلام الله علیها حضرت بی بی نزد قبرمقدس حضرت سید الشهداء (ع) نشسته گریه وزاری میكند .و بعد با چشم گریان رو به این مخدره عنایت فرموده ومی فرماید ای زره در مجالس عزای فرزند دلبندم سید الشهداء (ع) این اشعار را بخوان.

 

ایها العینان فیضا              و استهلا لا تغیضا

     و ابكیا بالطف میتا             ترك الصدر و ضیضا

  لم امرضه قتیلا                 لا و لا كان مریضا

 

یعنی: ای دو چشمان و ای دو دیده ی من اشك بسیار از چشم و دیده ی اشكبار بریزید، زیاد گریه كنید، و به اشك كم اكتفا نكنید، و گریه كنید بر آن شهیدی كه در زمین كربلا افتاده و سینه اش زیر سم اسبها شكسته شده است. مریض نبود و از دار دنیا رفته است یعنی نه مریض از دنیا رفت و نه خودش از دنیا رقت بلكه او را كشتند.

 


[ 1389/03/2 ] [ 10:29 ] [ خدیجه الهی نیا ] [ نظرات ]
.: Desinged By M-graphic & MTSOFTG :.
درباره ی ما

نویسندگان
لینک های مفید
پیچ رنک و الکسای وبلاگ
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آمار وبگذر وبلاگ:
آخرین بروز رسانی :
امکانات وبلاگ