تبلیغات
سایت تخصصی امام حسین ع

سایت تخصصی امام حسین ع
این حسین كیست كه عالم همه دیوانه اوست؟

 

عبدالله ابن ابی یعفور گفت : از حضرت اباعبدلله شنیدم كه به شخصی از دوستانش فرمودند: فلانی به زیارت قبر ابی عبدلله می روی؟ ... به خدا سوگند اگر من فضیلت زیارت آن حضر ت و فضیلت قبرش را برای شما بازگو كنم به طور كلی حج را ترك كرده  و احدی از شما دیگر به حج نمی رود... خداوند متعال به واسطه فضیلت قبر آن حضرت كربلا را حرم امن و مبارك قرار داد پیش از آنكه مكه را حرم امن قرار نماید.

ابن ابی یعفور می گوید، به محضرش عرضه داشتم: خداوند متعال حج و زیارت بیت الله  الحرام را بر مردم واجب كرده ولی زیارت قبر امام حسین را بر مردم واجب نكرده است، پس شما چطور چنین می فرمایید؟

حضرت فرمودند: اگر چه همین طور است ولی در عین حال خداوند متعال فضیلت زیارت آن حضرت را این گونه قرار داده است. مگر نشنیده ای كلام امیرالمؤمنین  را كه فرمودند: كف پا سزاوارتر است به مسح نمودن از ظاهر و روی پا، ولی در عین حال حق تعالی مسح روی پا را بر بندگان واجب كرده است؟ و نیز مگر نمی دانی اگر حق تعالی موقف (محل محرم شدن) به خاطر شرافتی كه در حرم است افضل و برتر بود ولی خداوند متعال آن را در غیر حرم قرار داده است.

عمر بن ثابت از پدرش از حضرت ابی جعفر نقل می كند كه فرمودند: ...حق تبارك و تعالی آن را (كربلا) با فضیلت ترین زمین های بهشت قرار داده است.


[ 1388/11/23 ] [ 16:41 ] [ خدیجه الهی نیا ] [ نظرات ]
.: Desinged By M-graphic & MTSOFTG :.
درباره ی ما

نویسندگان
لینک های مفید
پیچ رنک و الکسای وبلاگ
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آمار وبگذر وبلاگ:
آخرین بروز رسانی :
امکانات وبلاگ