تبلیغات
سایت تخصصی امام حسین ع

سایت تخصصی امام حسین ع
این حسین كیست كه عالم همه دیوانه اوست؟

در روایت است: زیارت امام حسین موجب زیادتی عمر و حفظ و صیانت جان و مال بوده و سبب فزونی روزی و رهایی از سختی ها و برآوردن حاجت است.

 

امام باقر فرمود: توصیه و امر كنید شیعیان ما را كه به زیارت قبر امام حسین حركت كنند، زیرا زیارت حسینی مایه ی زیادتی در رزق و عمر طولانی و رفع سوء و بدی خواهد بود،ْ بلكه به زیارت حسین رفتن بر  هر مؤمنی كه به امامت او معترف است، یك فریضه است.

 

امام صادق فرمود: ای عبدالمك هرگز زیارت امام حسین را ترك مكن و بلكه اصحاب و یارانت را به این مسئله توصیه و امر بكن، خداوند در سایه زیارت حسین عمر تو را طولانی و رزقت را فراوان می كند و حیات و ممات تو را با سعادت قرین می گرداند و تو را در زمره ی سعادتمندان محسوب می كند.

 

به امام صادقعرض كردند: كمترین اثری كه برای زائر قبر امام حسین چیست؟ فرمود:

 « كمترین اثرش این است كه خداوند متعال او و خانواده و مالش را حفظ می كند تا به سوی اهل خویش بازگردد، و چون روز قیامت فرا رسد، خداوند حافظ او خواهد بود. »

 

امام صادق به ابو صباح كنانی فرمود:

« همانا نزد شما قبری است كه هیچ فرد پریشانی نزد او نمی رود مگر آنكه خداوند از او پریشانی را دفع نموده و حاجتش را بر آورده می نماید، و همانا نزد او چهار هزار فرشته هستند كه از هنگام شهادتش آشفته و غم آلود تا روز قیامت بر او می گریند. هر كس او را زیارت كند، وی را تا خانه اش بدرقه می كنند، و هر كه مریض شود به عیادتش می روند و هر كه بمیرد جنازه اش را تشییع می كنند. »


[ 1388/11/23 ] [ 16:49 ] [ خدیجه الهی نیا ] [ نظرات ]
.: Desinged By M-graphic & MTSOFTG :.
درباره ی ما

نویسندگان
لینک های مفید
پیچ رنک و الکسای وبلاگ
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آمار وبگذر وبلاگ:
آخرین بروز رسانی :
امکانات وبلاگ