تبلیغات
سایت تخصصی امام حسین ع

سایت تخصصی امام حسین ع
این حسین كیست كه عالم همه دیوانه اوست؟

امام باقر فرمود: هر كه حسین را در روز عاشورا زیارت كند به گونه ای كه نزد او گریان شود، خداوند را ملاقات كند در حال كه ثواب یك میلیون حج و یك میلیون عمره و یك میلیون جهاد كه ثواب هر حج و هر عمره و هر جهاد مانند ثواب كسی باشد كه با پیامبر و ائمه اطهار حج و عمره و جهاد نموده باشد، راوی گوید: عرض كردم: فدایت شوم، ثواب كسی كه در شهرها و نواحی دور می باشد و نمی تواند در آنروز به زیارت امام حسین بیاید چیست؟ حضرت فرمود:چون روز عاشورا شد به صحرا یا بر بلندی ، در خانه خود برود و در حالی كه به حضرت اشاره می كند ، سلام  نماید و تلاش كند در نفرین بر دشمنان حضرت، سپس دو ركعت نماز بخواند و این كار را قبل از ظه انجام دهد، اهل خانه خود را نیز به گریستن بر حضرت دستور دهد، خود بگوید و جزع نماید، و اقامه عزا كند در خانه و یكدیگر را با حالت گریان ملاقات كنند، چون این اعمال را انجام دهند من ضامنم كه خداوند متعال تمام این ثواب ها را به او بدهد، راوی عرض كرد :  فدایت شوم شما ضامن می شوید؟ حضرت فرمود : من ضامنم آن ثواب ها را، آنگاه حضرت پس از یاد دادن زیارت عاشورا فرمود: اگر این گونه حضرت را زیارت كنی ، همانند ملائكه ای كه زائر حسین هستند ،حضرت را زیارت كرده ای و خداوند برای تو یك میلیون حسنه می نویسد و یك میلیون گناه  عفو میكند و یك میلیون درجه تو را بلند گردانده وهمانند كسی باشی كه با امام حسین شهید گشته ودر مقامات  بلند ایشان شریك میشوی.

در ادامه حضرت فرمود: ای علقمه اگر بتوانی هر روز حسین را اینگونه زیارت كنی انجام ده كه برای تو تمام آن ثواب ها خواهد بود.

 

امام صادق فرمود: كسی كه در روز عاشورا امام حسین را زیارت كند بهشت بر او واجب می شود.

 

امام رضا فرمود: همانا گریستن بر امام حسین گناهان بزرگ را نابود می كند.

 

امام صادق فرمود: كسی كه روز عاشورا قبر امام حسین را زیارت نماید در حالی كه حق او را بشناسد همانند آن است كه خدای را در عرش او زیارت كرده است.   

 


[ 1388/11/23 ] [ 16:50 ] [ خدیجه الهی نیا ] [ نظرات ]
.: Desinged By M-graphic & MTSOFTG :.
درباره ی ما

نویسندگان
لینک های مفید
پیچ رنک و الکسای وبلاگ
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آمار وبگذر وبلاگ:
آخرین بروز رسانی :
امکانات وبلاگ